1401/02/31

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

بهار بورس، خزان شد؟

بهار بورس، خزان شد؟

بهار بورس، خزان شد؟

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از اقتصاد آنلاین

به گزارش اقتصاد آنلاین،؛ شاخص کل امروز شنبه 20فروردین ماه 1401 با افت بیش از پنج هزار واحدی معاملات را به پایان برد. افت پنج هزار و 99واحدی (0.35درصد) شاخص کل باعث شد تا رقم یک میلیون و 458هزار واحدی روی تابلوهای تالار شیشه ای نقش ببندد.

شاخص‌ هم‌وزن نیز با 0.2درصد رشد به محدوده 378هزار واحدی ورود کرد، ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس هم با کاهش قابل توجهی نسبت به هفته گذشته به چهار هزار و 985میلیارد تومان رسید.

خزان سرخ در بازار سهام

اتفاقاتی که در روزهای پایانی هفته گذشته و امروز در بازار سهام تهران رخ داد این ذهنیت را بین سهامداران ایجاد کرده که احتمالا روزهای سبز شدن تابلوها و رشد شاخص ها به اتمام رسیده و بار دیگر شاهد درجا زدن شاخص کل، اینبار در محدوده یک میلیون و 400 هزار واحدی خواهیم بود. برخی از تحلیل های بدبینانه حتی اعتقاد دارند شاخص با ریزشی سنگین در هفته های منتهی به پایان اردیبهشت، ممکن است بار دیگر به کانال یک میلیون و 200هزار واحدی بازگردد.

البته عده زیادی از تحلیلگران بورسی اعتقاد دارند روند صعودی بازار بزودی از سر گرفته خواهد شد و بورس تهران مانند روزهای نخست سال جدید روند رو به رشدی را در پیش می‌گیرد. اما عده ای نیز معتقدند بازار سرمایه مانند هر بازار دیگری نمی تواند مامنی برای رشد روزافزون همه قیمت ها و سوددهی برای همه سرمایه گذاران باشد، از همین رو باید انتظار اصلاحی نسبتا جدی در روزها و هفته های پیش رو را داشت.

اما اتفاقی که سهامداران را نگران کرده، کاهش پنج هزار واحدی شاخص کل نیست بلکه کاهش چشمگیر ارزش معاملات است که باعث شد تا این شاخص در محدوده چهار هزار میلیارد دلاری تثبیت شود. این در حالیست که هفته گذشته رکورد 6 ماهه ارزش معاملات در بورس تهران شکسته شده بود و این اتفاق بسیاری از سهامداران را نسبت به آینده بازار امیدوار کرده بود.

 

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *