1402/12/09

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

بلاتکلیفی قیمت طلا و سکه در روزهای سرگردانی دلار

بلاتکلیفی قیمت طلا و سکه در روزهای سرگردانی دلار

بلاتکلیفی قیمت طلا و سکه در روزهای سرگردانی دلار

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت طلا و سکه در پایان معاملات روز گذشته، روندی نزولی را ثبت کرد؛ اگرچه این روند شدت نداشت و حرکتی لاک‌پشتی را نشان می‌داد. این مسیر در پیروی از حرکت کند قیمت دلار رخ داد و در پایان روز با کاهش قیمت دلار در معاملات پشت خطی، تثبیت شد.

در جدول زیر قیمت بازگشایی طلا و سکه در معاملات امروز قابل مشاهده است.

قیمت طلا و سکه 21 تیر 1402

طی هفته‌های اخیر، بازارهای مالی از نبود محرک قوی رنج برده‌اند؛ در این میان به دلیل ابهامات زیاد در سرنوشت اقتصادی کشور و مسیر مبهم ارتباطات بین‌المللی، بازارهای مالی در فاز احتیاطی فرو رفته‌اند. بر همین اساس طی این روزها، قیمت در بازارهای مالی از جمله دلار و طلا و سکه با سرگیجه و سرگردانی روبروست و حتی در زمان رشد و نزول، تغییران جزئی ثبت می‌کند.

به این ترتیب بازار طلا و سکه روز گذشته در حالی به کار خود پایان داد که قیمت سکه امامی بدون تغییر روی مرز 28 میلیون تومان ثابت ماند و قیمت سکه بهار آزادی با اندکی افزایش به 25 میلیون و 200 هزار تومان رسید.

در این میان قیمت نیم‌سکه در رقم 15 میلیون و 300 هزار تومان درجا زد، قیمت ربع سکه در رقم 10 میلیون و 300 هزار تومان ثابت ماند و قیمت سکه گرمی هم روی عدد 6 میلیون و 200 هزار تومان توقف کرد.

در همین حال قیمت هر گرم طلای 18 عیار با نوسان روبرو شد و در نهایت روی عدد دو میلیون و 331 هزار تومان تثبیت شد. قیمت هر مثقال طلا نیز به 10 میلیون و 76 هزار تومان رسید که نسبت به بازگشایی بازار کاهش داشت.

در این میان انس جهانی طلا هم با کاهش روبرو بوو و به 1931 دلار رسید.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *