1402/03/11

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

برترین پروژه‌های کریپتو در دنیای مجازی متاورس کدامند؟

برترین پروژه‌های کریپتو در دنیای مجازی متاورس کدامند؟

C:\Users\intel\Desktop\خودم\ریپورتاژ امیر ییوسفی\برترین+پروژه_های+کریپتو+در+دنیای+مجازی+متاورس+کدامند\شاخص.jpg

این مقاله توسط تیم زوم ارز گردآوری شده‌است. در صورتی که قصد دسترسی به اطلاعات تخصصی در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین را دارید، لطفاً به پایگاه خبری و آموزشی زوم ارز سر بزنید.

وقتی حرف از متاورس می‌شود، بدون شک NFTها، آواتارهای سه‌بعدی، فناوری‌های واقعیت مجازی، شرکت‌های بزرگ فناوری و ارزهای دیجیتال آن چیزهایی هستند که به ذهنتان خطور می‌کنند. متاورس یک جهان اشتراکی است که با استفاده از آن کاربران می‌توانند در یک فضای مجازی جمعی بازی و کار کنند.

یکی از بازیگران بزرگ در فضای متاورس شرکت متا است که قبلاً با عنوان فیس‌بوک شناخته می‌شد. این شرکت به رهبری زاکربرگ به‌طور پیوسته در راستای بازاریابی جهان متاورس خود تلاش کرده است. دیگر شرکت‌های بزرگ فناوری مانند سونی و گوگل نیز منابع عظیمی را برای توسعه فناوری‌های متاورس اختصاص داده‌اند.

از سوی دیگر، متاورس‌های غیر متمرکزی مانند Decentraland و Sandbox نیز وارد عرصه شده‌اند که در آن همه‌چیز توسط کاربران ساخته‌شده، اداره می‌شود و صد البته متعلق به کاربران است.

تعریف متاورس

متاورس چیست؟ متاورس هر آن چیزی است که در دنیای واقعی می‌بینید و می‌توانید انجام دهید. تفاوت اصلی آن است که این جهان وجود واقعی ندارد. متاورس یک نسخه کپی‌برداری شده از دنیای واقعی است که با استفاده از فناوری‌های شبیه‌سازی، گرافیک سه‌بعدی و سیستم‌های واقعیت مجازی خلق شده‌است.

کاربر از طریق متاورس وارد دنیای جدیدی می‌شود که می‌تواند نقش‌های مختلفی را بپذیرد و به انواع فعالیت‌ها مشغول شود. این امور به‌وسیله یک آواتار قابل تنظیم نمایش داده‌می‌شود که توسط کاربر قابل کنترل است. فعالیت‌های دنیای واقعی مانند خرید کردن، کار کردن و رانندگی را می‌توانید در متاورس تقلید کنید.

به‌عنوان رویکردی برای در اختیار داشتن و تبادل منابع در متاورس، پروژه‌های متاورس در تلاش هستند تا با راه حل‌های بلاکچین یکپارچه‌سازی شوند. راه حل‌های بلاکچین به‌عنوان ابزاری برای ایجاد یک رکورد تغییرناپذیر از رویدادها و تراکنش‌ها در متاورس عمل می‌کنند. در اینجا مالکیت زمین‌ها و سایر دارایی‌ها در متاورس را می‌توان با استفاده از فناوری NFT ثبت و منتقل کرد. به همین ترتیب، صلاحیت‌ها و ویژگی‌های خاص را نیز می‌توان به‌صورت NFT واگذار کرد.

همچنان که شرکت‌های بزرگ در حال ورود به متاورس هستند، پروژه‌های کریپتو نیز تلاش می‌کنند تا در این فضا رشد کنند. در ادامه قصد داریم برترین پروژه‌های کریپتو در فضای متاورس را معرفی کنیم.

نام پروژه نماد توکن
Axie Infinity AXS و SLP
Decentraland MANA
The Sandbox SAND
Enjin ENJ
Floki FLOKI
Illuvium ILV
Render Network RNDR
MOBOX MOBOX
My Neighbor Alice ALICE
Radio Caca RACA

Axie Infinity

C:\Users\intel\Desktop\خودم\ریپورتاژ امیر ییوسفی\برترین+پروژه_های+کریپتو+در+دنیای+مجازی+متاورس+کدامند\1.jpg

Axie Infinity با الهام از بازی محبوب پوکمون ساخته‌شده و یک بازی غیر متمرکز چند موضوعی است که بر روی بلاکچین اتریوم اجرا می‌شود. Axie Infinity توسط شرکت Sky Mavis توسعه یافته و اپلیکیشن آن قابلیت نصب و اجرا بر روی دستگاه‌های دسکتاپ و موبایل را دارد. بازیکنان کنترل کاراکترهای بازی تحت عنوان Axie را به‌دست دارند که موجوداتی ماجراجو و عاشق نبرد و مبارزه هستند. با ماجراجویی در محیط بازی نیز می‌توان Axieها را پیدا کرد. بازیکنان همچنین می‌توانند Axieها را خریداری و در بازی از آن‌ها استفاده‌کنند. این کاراکترها در واقع NFTهایی با ویژگی‌های مختلف هستند و قیمت هر Axie بسته به کمیابی (rarity) و ویژگی‌های آن متفاوت است.

بازیکنان می‌توانند در سرزمین بازی ملقب به Lunacia گشت و گذار کنند، با موجودات دیگر به نبرد مشغول شوند و به‌دنبال پیدا کردن گنج بروند. زمین‌های بازی نیز NFTهای قابل معامله هستند که می‌توانید آن‌ها را با بازیکنان دیگر مبادله کنید. جوایز و پاداش‌های درون بازی شامل NFTهای قابل معامله و توکن‌های درون بازی هستند.

Axie Infinity بر روی زنجیره رونین ساخته‌شده که یک ساید چین بر روی بلاکچین اتریوم است. این ساید چین به‌عنوان ابزاری برای بهبود تجربه بازیکنان از طریق افزایش سرعت پردازش بلاک و کاهش هزینه تراکنش توسعه یافته‌است. ساید چین رونین در همین حال تلاش می‌کند از امنیت و تمرکززدایی اتریوم بهره بگیرد. اکوسیستم Axie Infinity از دو توکن اصلی استفاده می‌کند که عبارتند از AXS و SLP. بازیکنان می‌توانند به‌عنوان بخشی از سیستم پاداش بازی این توکن‌ها را دریافت کنند.

از توکن AXS می‌توان برای خرید ابزارهای کاربردی داخل بازی، رأی دادن به طرح‌های پیشنهادی DAO و همچنین برای دریافت پاداش در قبال استیکینگ استفاده‌کرد. از توکن SLP برای آموزش دادن Axieها استفاده می‌شود. توکن AXS در صرافی‌هایی مانند کوین بیس، بایننس و جمینی قابل معامله است. برای خرید و فروش توکن SLP می‌توانید از صرافی‌هایی مانند بایننس، جمینی و کوکوین استفاده‌کنید.

Decentraland

C:\Users\intel\Desktop\خودم\ریپورتاژ امیر ییوسفی\برترین+پروژه_های+کریپتو+در+دنیای+مجازی+متاورس+کدامند\2.png

Decentraland شما را وارد دنیای جدیدی می‌کند. درست همان طور که از نام آن پیداست، شما در Decentraland دنیای خودتان را توسعه می‌دهید و مالک آن هستید.

شما می‌توانید با استفاده از دستگاه‌های موبایل و دسکتاپ یا از طریق هدست مجازی به Decentraland دسترسی پیدا کنید. Decentraland یک بازی شهرسازی و استراتژی است که در آن بازیکنان می‌توانند زمین (LAND) خریداری کنند، شهر خود را توسعه دهند و به مبادله دیگر آیتم‌های درون بازی به‌صورت NFT بپردازند. برای آموزش خرید زمین، به صفحه آموزش خرید زمین در متاورس سر بزنید.

بازیکنان همچنین می‌توانند رویدادها را میزبانی کنند و در رویدادهای برگزار شده توسط بازیکنان دیگر شرکت کنند. گرافیک Decentraland در سطح بالایی قرار دارد و محیط بازی حس خوبی به بازیکنان می‌دهد. Decentraland به‌طور کلی تجربه جذابی را به بازیکنان ارائه می‌دهد. این بازی متاورسی بر روی بلاکچین اتریوم اجرا می‌شود و از شبکه بلاکچین برای ثبت تراکنش‌ها و مالکیت آیتم‌ها استفاده می‌کند.

مانا (MANA) توکن نیتیو بازی Decentraland است. هولدرها می‌توانند از توکن مانا برای خرید آیتم‌های درون بازی و NFTها از جمله LANDها استفاده‌کنند. هولدرهای مانا همچنین می‌توانند از توکن‌های خود برای رأی دادن به طرح‌های پیشنهادی DAO استفاده‌کنند. توکن MANA در صرافی‌های بایننس، کوین بیس و کراکن لیست شده و قابل معامله است.

Sandbox

Sandbox به شما این امکان را می‌دهد که در یک سیستم فراگیر بازی‌هایتان را خلق کنید، بازی کنید و مالک بازی‌ها باشید. سندباکس سعی می‌کند تا تجربه‌ای لذت‌بخش را برای بازیکنان و سازندگان فراهم کند. این بازی توسط همان سازنده بازی‌های Sandbox و Sandbox Evolution توسعه یافته‌است. این دو بازی به‌ترتیب در سال‌های 2011 و 2016 منتشر شدند. بر خلاف پروژه‌های قبلی، Pixowl (توسعه‌دهنده بازی) این بار سعی کرده است تا تجربه جدیدی را از طریق فناوری‌های غیر متمرکز و متاورس در اختیار بازیکنان قرار دهد. این بازی بر روی بلاکچین اتریوم اجرا می‌شود.

کاربران می‌توانند بازی‌های خود را از طریق ابزارهای بازی‌سازی موجود در پلتفرم بسازند. سازنده بازی می‌تواند گیم پلی یا روند بازی و کاراکترهای بازی را بدون نیاز به کدنویسی تعریف کند. در عوض، از اپلیکیشن‌هایی مانند VoxelEdit و Game Maker برای ساختن بازی‌ها در این پلتفرم استفاده می‌شود.

Sandbox یک بازی انعطاف‌پذیر است. برای ساختن بازی، بازیکنان زمین‌ها را خریداری می‌کنند، بازی خود را می‌سازند و دارایی‌هایی را برای بازی‌شان ایجاد می‌کنند. زمین‌ها مرزبندی‌های جغرافیایی در دنیای Sandbox هستند که به‌صورت NFT نشان داده می‌شوند. ابعاد هر LAND برابر 96 متر مربع است. بازیکنانی که می‌خواهند محیط خود را گسترش دهند و حتی بازی‌های بیشتری بسازند، می‌توانند Estate خریداری کنند.

هر Estate متشکل از چند زمین یا LAND است. دارایی‌های ایجاد شده توسط بازیکنان در بازی را می‌توان در بازار سندباکس معامله کرد. صاحبان LAND همچنین می‌توانند رویدادهای متاورس را میزبانی کنند.

توکن ERC-20 سندباکس (SAND) دروازه ورود به بازی است. بازیکنان از توکن SAND می‌توانند برای خرید آیتم‌های بازی و رأی دادن به طرح‌های پیشنهادی DAO استفاده‌کنند. همچنین، امکان استیک کردن توکن SAND برای کسب درآمد غیر فعال نیز مهیا شده‌است. توکن SAND را می‌توانید در صرافی‌های بایننس، آپ بیت و اوکی اکس خرید و فروش کنید.

Enjin

Enjin ادعا می‌کند که بزرگ‌ترین پلتفرم آنلاین بازی با بیش از 250,000 انجمن بازی است و 18.7 میلیون گیمر فعال دارد. انجین کوین برای هدف تبدیل شدن به پراستفاده‌ترین ارز دیجیتال در صنعت بازی طراحی شده‌است و در صدد استفاده از فناوری بلاکچین برای کاهش کارمزد تراکنش‌ها و پیشگیری از تقلب در انتقال دارایی‌های مجازی است.

انجین همچنین اکوسیستم پیشرو برای NFTها به‌شمار می‌رود که مجموعه‌ای از ابزارها و خدمات را برای ایجاد، فروش و استفاده از NFTها در دنیاهای مجازی فراهم می‌کند. از پلتفرم Enjin همچنین می‌توان برای می‌نت کردن NFTهای به وثیقه گذاشته شده استفاده‌کرد و به‌عنوان بازاری برای معامله کردنNFTها و ولتی برای نگهداری NFTهای می‌نت شده و خریداری شده عمل می‌کند.

در این پلتفرم و اقتصاد آن از توکن انجین استفاده می‌شود. همانند خود پلتفرم، توکن انجین نیز یک توکن ERC-20 است که بر روی پلتفرم اتریوم کار می‌کند. هولدرهای توکن انجین می‌توانند در تعیین مقررات پروژه انجین مشارکت داشته‌باشند.

برای می‌نت کردن NFT در اکوسیستم انجین، کاربر تعدادی از توکن‌های انجین را در یک قرارداد هوشمند قفل کرده و NFTها را می‌نت می‌کند. ارزش NFT توسط ناشر آن تعیین می‌شود که می‌تواند NFT را در بازار انجین به فروش بگذارد. توکن انجین واحد اصلی مبادلات در بازار آن است که کاربران می‌توانند از این طریق NFTهای خود را خرید و فروش کنند. ولت Enjin نیز به کاربران این امکان را می‌دهد که علاوه بر داشتن فضایی امن برای نگهداری دارایی‌های خود، به‌راحتی به آن‌ها دسترسی داشته‌باشند.

برای خرید و فروش توکن انجین می‌توانید از صرافی‌های بایننس، کوکوین و دیجی فینکس استفاده‌کنید.

Floki

Floki (که قبلاً با نام Floki Inu شناخته می‌شد) در ابتدا به‌عنوان یک میم کوین وارد بازار شد و بعداً تلاش کرد تا از طریق توسعه یک بازی متاورسی با بهره‌گیری از توکن Floki و NFTها وارد عرصه جهان‌های مجازی شود. پروژه متاورسی فلوکی یک بازی غیر متمرکز با نام Valhalla است. Valhalla یک بازی مبارزه‌ای است که شخصیت‌های آن را می‌توان به‌صورت NFT به‌دست‌آورد و توسط بازیکنان از طریق سطوح دشواری مختلف کنترل می‌شوند.

NFTهای والهالا Vera نامیده می‌شوند و به گفته تیم پروژه، Veraها NFTهای قابل ارتقاء با گرافیک و کمیابی منحصر به فرد هستند که با ارتقای آن‌ها افزایش می‌یابند. دارندگان این NFTها می‌توانند به ابزارهای بهبود یافته دسترسی داشته‌باشند و از قابلیت‌های بیشتری در والهالا برخوردار شوند.

Valhalla بر روی شبکه لایه 2 اتریوم، Optimism، ساخته شده‌است. توسعه‌دهندگان بازی اذعان دارند که سرعت بهبود یافته Optimism باعث می‌شود بازیکنان تجربه غنی‌تری از بازی داشته‌باشند. استفاده از شبکه بلاکچین باعث می‌شود که بازیکنان بتوانند از دارایی‌ها و کاراکترهای درون بازی خود محافظت کنند.

این بازی از طریق شبکه تست نت کوان (Kovan) بر روی شبکه Optimism قابل دسترسی است. از توکن فلوکی می‌توانید برای خرید تجهیزات در بازی و ارتقای NFTها استفاده‌کنید. برای خرید و فروش توکن Floki می‌توانید از صرافی‌های هیوبی، ال بانک، بای بیت و کوکوین استفاده‌کنید.

Illuvium

Illuvium جلوه‌های گرافیکی چشمگیری را در بازی غیر متمرکز خود ارائه می‌دهد. Illuvium یک بازی نقش آفرینی و ماجراجویی است که بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده‌است. Illuvium نخستین بازی تعاملی در بستر بلاکچین (IBG) است. این بدان معنا است که از طریق بلاکچین‌های دیگر می‌توانید به دارایی‌های درون بازی و خود گیم پلی Illuvium دسترسی داشته‌باشید. در این بازی، بازیکنان جهان Illuvium را به‌دنبال یافتن گنج‌های مخفی جستجو می‌کنند و آیتم‌های NFT کمیاب که برای گیم پلی بازی طراحی‌شده‌اند را جمع‌آوری می‌کنند. بازیکنان در طول ماجراجویی خود نبردهای مختلفی را تجربه می‌کنند و کاراکترهای ویژه‌ای را که با نام Illuvial شناخته می‌شوند، جمع‌آوری می‌کنند.

Illuvialها NFTهای قابل معامله هستند و ارزش آن‌ها بسته به ویژگی‌ها و کمیابی NFT متفاوت است. NFTها را می‌توانید در صرافی غیر متمرکز Illuvium یا بازارهای دیگری که NFTهای Illuvium را می‌پذیرند، معامله کنید.

توکن Illuvium با نماد ILV توکن کاربردی بازی است که برای پاداش دادن به بازیکنان نیز استفاده می‌شود. توکن ILV بر روی بلاکچین اتریوم عرضه شده‌است. بازیکنان توکن‌هایی را که به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند، می‌توانند در صرافی‌های هیوبی، کوکوین و بایننس معامله کنند. همچنین، بازیکنان می‌توانند از این توکن‌ها برای خرید آیتم‌های بازی استفاده‌کنند. توکن ILV برای رأی دادن به طرح‌های پیشنهادی DAO نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و به‌علاوه، قابلیت استیکینگ و لیکوئیدیتی ماینینگ یا همان استخراج نقدینگی برای کسب پاداش به‌صورت غیر فعال وجود دارد.

Render Network

همان طور که از نام آن پیدا است، Render Network برای اجاره دادن توان اضافی GPU به سازندگانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که برای رندر گرافیکی به GPU اضافی نیاز دارند. هنرمندان یا دیگر تولیدکنندگان محتوا می‌توانند GPUها را از ماینرهایی که GPU اضافی یا بلااستفاده دارند، اجاره کنند. هنرمندان در این شبکه می‌توانند توکن‌های رندر (RNDR) را در ازای دریافت GPU ازاپراتورهای نود (گره) معامله کنند. با استفاده از الگوریتم اثبات رندر (نوعی الگوریتم اثبات کار)، هنرمندان می‌توانند پرداخت را قبل از انتشار / آپلود محتوای خود تأیید کنند.

Render Network بر روی شبکه اتریوم اجرا می‌شود و از بلاکچین برای ایجاد کدهای هش و ارسال تدریجی آن‌ها به نود برای رندرینگ استفاده می‌کند. پس از تأیید، هزینه پرداختی توسط هنرمندان برای اجاره کردن GPU آزاد شده و در اختیار اپراتورهای نود قرار می‌گیرد. توکن RNDR در صرافی‌های بایننس، کوکوین و کوین بیس قابل معامله است.

MOBOX

C:\Users\intel\Desktop\خودم\ریپورتاژ امیر ییوسفی\برترین+پروژه_های+کریپتو+در+دنیای+مجازی+متاورس+کدامند\4.jpg

MOBOX با ثبت رکورد بیش از سه میلیون کاربر ثبت شده و فروش بیش از 300 میلیون دلار NFT تلاش می‌کند تا نسل بعدی گیمینگ را برای بازی‌بازها به ارمغان بیاورد. MOBOX میزبان مجموعه‌ای از بازی‌های غیر متمرکز است که کاربران می‌توانند بازی کنند. موباکس بر روی بلاکچین بایننس اسمارت چین اجرا می‌شود و در صدد بهبود تجربه کاربران به‌واسطه زنجیره نسبتاً سریع و ارزان‌تر بایننس است. موباکس دارای بازی‌های شهرسازی، مبارزه‌ای، ماجراجویی و مجموعه‌ای از بازی‌های نقش آفرینی است که می‌توان به‌صورت جمعی در حالت‌های مختلف بازی کرد.

بازی‌های موباکس به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تجربه غنی را برای بازیکنان به ارمغان بیاورند. بازیکنان در این فرآیند دارایی‌های قابل معامله به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند. سیستم پاداش‌ده‌ی درون بازی از NFTها و توکن MOBOX استفاده می‌کند. NFTهای بازی با قیمت تا 1.5 میلیون دلار فروخته‌شده‌اند و ارزش آن‌ها بسته به هر بازی متفاوت است. ارزش NFTها تابعی از ویژگی‌ها، کمیابی و برجستگی بازی مرتبط با آن‌ها است.

توکن MOBOX یک توکن BEP-20 در شبکه بایننس اسمارت چین است. از این توکن برای خرید آیتم‌های بازی و همچنین پاداش دادن به بازیکنان استفاده می‌شود. هولدرها می‌توانند از توکن‌های خود برای رأی دادن به طرح‌های پیشنهادی در DAO استفاده‌کنند. بازیکنان به علاوه می‌توانند از توکن‌های خود برای استیکینگ و لیکوئیدیتی ماینینگ استفاده‌کنند.

برای خرید و فروش MOBOX می‌توانید از صرافی‌های بایننس، ال بانک و صرافی غیر متمرکز پنکیک سوآپ استفاده‌کنید.

My Neighbor Alice

یکی دیگر از پروژه‌های ارز دیجیتال در فضای متاورس، بازی My Neighbor Alice است. شما در این بازی می‌توانید زمین بخرید، روی زمین خودتان ساخت و ساز کنید، آیتم‌های گرانبها را جمع‌آوری کنید و از آن‌ها برای بهبود تجربه بازی خودتان استفاده‌کنید. آیتم‌های جمع‌آوری شده را می‌توانید در بازار آلیس (Alice) معامله کنید. از صفحه آموزش ساخت زمین در متاورس می‌توانید برای آشنایی با چگونگی ساخت زمین در جهان متاورس استفاده‌کنید.

My Neighbor Alic یک بازی ماجراجویی است که در آن بازیکنان با آواتارهای خود نشان داده می‌شوند. بازیکنان می‌توانند زمین‌های جغرافیایی تحت عنوان LAND را خریداری کنند، روی زمین‌های خودشان ساخت و ساز کنند و با همسایگان خود تعامل داشته‌باشند. LANDهای بازی در واقع NFTهای کمیاب هستند. بازیکنان دارایی‌های دیگری را نیز در درون بازی به‌عنوان جایزه دریافت می‌کنند که در بازار آلیس یا بازارهای NFT دیگر قابل معامله هستند.

بازیکنان می‌توانند آواتارهای خود را با خرید آپگریدهای درون بازی و تجهیز آواتار به ویژگی‌های بیشتر بهبود دهند. توکن ALICE دروازه ورود به جهان آلیس است. هولدرها می‌توانند توکن‌های خود را در ازای دریافت آیتم‌های درون بازی و LANDها معاوضه کنند و همچنین برای دریافت پاداش به‌صورت غیر فعال از قابلیت استیکینگ استفاده‌کنند.

توکن ALICE در صرافی‌های بایننس، کوکوین و BKEX لیست شده و قابل خرید و فروش است.

Radio Caca

RACA یک پروژه NFT و GameFi است که در دنیای مجازی خود ملقب به ایالات متحده مریخ (USM) به ساخت بازی‌های سه‌بعدی می‌پردازد. بازی Metamon World یک بازی ماجراجویی است که در آن به کاوش در دنیای متامون‌ها می‌پردازید. متامون‌ها (Metamon) کاراکترهای NFT بازی هستند که با گشت و گذار در دنیای متامون‌ها و جوجه‌کشی تخم‌های متامون به‌دست می‌آیند. در این دنیای بازی 500,000 متامون مختلف وجود دارد که بازیکنان می‌توانند آن‌ها را جمع‌آوری کنند. هر متامون ویژگی‌های منحصر به فردی دارد و در بازار NFT راکا قابل معامله است.

بازیکنان ملزم به خرید STATE هستند. STATEها معادل زمین (LAND) در بازی‌های Axie Infinity و My Neighbor Alic هستند. صاحبان ایالت‌ها می‌توانند مناطق خود را کاوش کرده و خصوصیات منحصر به فرد آن‌ها را کشف کنند. بازی دنیای متامون گرافیک چشم‌نواز و گیم پلی جذابی دارد که بازیکنان را درگیر می‌کند. جوایز و پاداش‌های بازی به‌صورت NFT و توکن RACA در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرند.

توکن RACA بر روی بلاکچین‌های اتریوم و بایننس اسمارت چین عرضه شده‌است. هولدرهای توکن راکا می‌توانند از توکن‌های خود برای رأی دادن به طرح‌های پیشنهادی DAO و همچنین ارسال طرح‌های پیشنهادی خود استفاده‌کنند. به علاوه، کاربران امکان استفاده از قابلیت لیکوئیدیتی ماینینگ را دارند. برای خرید و فروش توکن RACA می‌توانید از پلتفرم‌های کوکوین، MEXC و پنکیک سوآپ استفاده‌کنید.

سخن آخر

اگر قرار است دنیای مجازی جدیدی که شرکت‌های بزرگ فناوری و پروژه‌های مهم بلاکچین می‌خواهند ایجاد کنند با دنیای که در حال حاضر در آن زندگی می‌کنیم متفاوت باشد، ابتدا باید در صدد یکپارچه‌سازی فناوری‌های انقلابی غیر متمرکز باشند. با رشد راه حل‌های کراس چین، فناوری بلاکچین با هر راه حل جدیدی که برای متاورس ساخته شده‌است، مطابقت و سازگاری پیدا کرده است.

استقبال پروژه‌های کریپتو که بر روی راه حل‌های متاورس کار می‌کنند، از فناوری بلاکچین، ارزهای دیجیتال و NFTها افزایش یافته‌است. با این حال، شرکت‌های بزرگ این قضیه را منعکس نمی‌کنند. این روند می‌تواند در آینده تغییر کند و هم برای متاورس و هم فضای کریپتو مثبت خواهد بود.

مزایای یک دنیای مجازی واقع‌گرایانه و کاربردی فراوان است و برخی از آن‌ها در این مطلب مورد بحث قرار گرفتند. با این حال، توجه به این نکته ضروری است که این فناوری هنوز اول راه است و ممکن است برخی اوقات ناکارآمد به نظر برسد یا حتی با اختلال مواجه شود. اما این آموخته‌ها شکی نیست که در آینده متاورس تأثیر مثبتی داشته و به بهبود کارایی جهان متاورس کاملاً پایدار در سال‌های آتی کمک خواهد کرد.

منبع: زوم ارز

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *