23 اردیبهشت 1400

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

با چه میزان سرمایه وارد بازار بورس بشویم تا ریسک کمتری داشته باشد؟

بررسی بازار و شاخص بورس تهران در ۳ سال گذشته نمایانگر آن است که این بازار توانسته بازدهی ۴۵۰ درصدی داشته باشد و از بازارهای موازی سبقت گرفته و در صدر جدول بازدهی‌ها و بالاتر از طلا، دلار، مسکن قرار بگیرد.

با چه میزان سرمایه وارد بازار بورس بشویم تا ریسک کمتری داشته باشد؟

بررسی بازار و شاخص بورس تهران در ۳ سال گذشته نمایانگر آن است که این بازار توانسته بازدهی ۴۵۰ درصدی داشته باشد و از بازارهای موازی سبقت گرفته و در صدر جدول بازدهی‌ها و بالاتر از طلا، دلار، مسکن قرار بگیرد.

از این نکته هم غافل نشویم که بازار بورس در یکسال اخیر دچار نوسانات خیلی زیادی بود و همین تغییرات بر روی سرمایه‌های کسانی که در این بازار به تازگی فعالیت داشتند تاثیرات منفی و مثبت زیادی داشت. این تغییر نوسانات مکرر ما را دچار نگرانی‌‌هایی کرد که چقدر به این بازار می‌شود اعتماد کرد؟ آیا هر کسی به این بازار سرمایه‌گذاری پر ریسک وارد می‌شود قرار است مدام متحمل ضررات جبران ناپذیری شود یا برعکس سود بسیار زیادی کند؟ وسوال اصلی اینجا مطرح می‌شود که اگر بخواهیم وارد این بازار شویم چقدر سرمایه نیاز است؟

در اینجا قرار است به همه‌ی این سوالات پاسخ بدهیم و آگاهانه در این بازار پر ریسک بورس وارد بشویم که نه تنها ضرری نکنیم بلکه بتوانیم قاعده حرکت در این بازار را یاد بگیریم. قبل از اینکه بخواهید اقدام جدی در بازار بورس انجام دهید بهتر است برای درک و تحلیل بیشتر اطلاعات در دوره‌های تحول بورسی شرکت کنید و دانش و آگاهی خودتان را در این زمینه بالاتر ببرید.

سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در بورس چقدر باید باشد؟

برای خرید سهام نیاز به سرمایه خیلی زیادی ندارید. شما به راحتی می‌توانید نرخ حداقل خرید سهام را در سیستم‌های معاملات آنلاین که امروزه همه از آن استفاده می‌کنند بررسی کنید. بطور مثال ممکن است در این سیستم حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری ۱۰۲ هزار تومان باشد که شما می‌توانید با همین مبلغ کار خود را در بازار بورس شروع کنید و این سرمایه را به مرور اضافه کنید.

اگر شما جز آن دسته از افراد پرریسک و قدرتمندی هستید که می‌خواهید با مبلغ بیشتری وارد این بازار شوید توصیه ما به شما این است که با مبلغ ۵ میلیون تومان شروع کنید و تا زمانیکه به این بازار مسلط نشدید تمام سرمایه‌ی خود را وارد این بازار نکنید. اگر تجربه‌ی در این زمینه‌ها ندارید از مشاوران خبره در این زمینه همانند علی ربیعی راهنمایی بگیرید تا در مسیر درستی قدم بردارید. 

چرا باید در بازار بورس سرمایه گذاری کنیم؟

دلیل اصلی مزیت سرمایه‌گذاری در بورس این است که شما بدون مشکلی می‌توانید در هر زمانی آن را نقد بکنید. فرض کنید کسب و کار شما به هر دلیلی تعطیل شده است قطعا وسایل زیادی از آن بر روی دستتان خواهد ماند، اما سرمایه‌گذاری در بورس فقط خرید و فروش برگه سهام است و اگر سهام را به درستی انتخاب کرده باشید بدون معطلی می‌توانید آن را بفروشید و مجددا از سودی که کردید برای سرمایه‌گذاری‌های بعدی استفاده کنید. در این حالت بر خلاف قبلی شما سود کردید و وسایل فیزیکی هم نیز ندارید که بر روی دست شما باقی مانده باشد.

دوره‌های بورسی علی ربیعی

خرید و فروش سهام همانطور که خیلی از شما میدانید به راحتی در بستر سایت و اپلیکیشن‌های مخصوص این کار انجام می‌شود و شما نیاز به مکان و موقعیت خاصی ندارید. تنها نکته‌ای که اینجا قابل تعمل است شما برای خرید سهام حتما بیشتر تحقیق و بررسی کنید حتی اگر لازم است از مشاورین خبره در این زمینه کمک بگیرید و به سادگی از کنار این موضوع نگذرید.

یکی از مزیت‌های شرکت در دوره‌های آکادمی علی ربیعی این است که با شرکت در این دوره به شما نحوه‌ی انتخاب درست، تحلیل، بررسی داده‌های بورسی آموزش داده می‌شود و دیگر نگران این نیستید که سرمایه‌های شما از دست برود. هم‌چنین در طی دوره می‌توانید سوالات خود را به راحتی با هم دوره‌های خود به اشتراک بگذارید تا به آن پاسخ داده شود.

ورود به بازار بورس برای چه کسانی توصیه نمی‌شود:

  • اگر در طی روز مشغله‌های زیادی دارید که حتی نمی‌توانید یک ساعت در روز برای آن وقت بگذارید، بورس برای شما گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری نیست.
  • اگر احیانا منبع درآمد ثابتی ندارید و می‌خواهید بصورت ماهیانه این مبلغ را از بورس استخراج کنید، بورس برای شما مناسب نیست چون به شدت بازار پرریسک و دارای نوسانات زیادی است.
  • اگر با وام قرض الحسنه یا قرض از دوستان و آشنایان می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید، بورس اصلا در این حالت به شما توصیه نمی‌شود.
  • اگر آدم عجولی هستید و به دنبال بازدهی در کوتاه مدت هستید، بورس برای شما نه تنها مناسب نیست بلکه ممکن است به شدت در سلامت روان شما تاثیر منفی و مخربی داشته باشد.
  • اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که به بازار بورس نگاه قمار و خوش شانسی و بدشانسی دارید، بورس برای شما مناسب نیست چون بورس بازار سرمایه‌گذاری است که اقتصادانان و کارشناسان مالی نحوه‌ی تحلیل و حرکت در این بازار را به خوبی آموزش داده‌اند.
  • اگر احساس می‌کنید بورس شما را به رویاهایتان میرساند و یک شبه پولدار می‌شوید اصلا قدم در این بازار پرریسک نگذارید چون بازار سرمایه‌گذاری بازاری است که شما در دراز مدت نتیجه مطلوب و رضایتبخش خود را به دست می‌آورید.

دوره بورس علی ربیعی

تا اینجا گفتیم چه کسانی وارد بازار بورس نشوند حال می‌خواهیم در این قسمت بگوییم در چه صورت شما می‌توانید وارد این بازار شوید:

  • سرمایه‌ای که برای بورس کنار گذاشته‌اید فعلا به آن نیاز ندارید و قصد دارید سودی بیشتر از سود بانکی کسب کنید.
  • تصمیم گرفته اید در دراز مدت بصورت حرفه‌ای شغل سرمایه‌گذاری یا معامله‌گری سهام را داشته باشید.

سخن آخر:

حال برای اینکه وارد این بازار شوید نیاز است که در قدم اول برای معاملات بورسی کد بورسی بگیرید، قدم دوم که خیلی مهم است و چندین بار هم به آن تاکید داشتیم یادگیری مفاهیم و قوانین بورسی است، قدم سوم یادگیری نحوه‌ی تحلیل و انجام معاملات به صورت تخصصی است. همه‌ی این سه قدم از مهم کارهایی است که شما باید قبل از ورود با این بازار انجام بدهید.

 آکادمی ربیعی در این زمینه پیشینه موفق داشته و می‌تواند در این مسیر کنار شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code