تسنیم/ امروز سهامداران شرکت‌های تامین سرمایه امین، بهساز کاشانه تهران و معادن بافق در بورس و معامله‌گران شرکت‌های کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، تولید برق ماهتاب کهنوج و توسعه مسیر برق گیلان در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 52هزار و 902واحدی، در ارتفاع یک ‌میلیون و 631هزار و 883واحدی به کار خود پایان داد بیش از 13میلیارد و 87میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 8هزار و 135میلیارد تومان در بیش از 772هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.
بر این اساس سهامداران شرکت‌های تامین سرمایه امین، بهساز کاشانه تهران و معادن بافق امروز بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های گروه صنعتی بازر، نفت سپاهان و سبحان دارو بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.
این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 994میلیون ورقه به‌ارزش 4هزار و 391میلیارد تومان در 640هزارنوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 431واحد افت کرد و در ارتفاع 17هزار و 357واحد قرار گرفت.
در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، تولید برق ماهتاب کهنوج و توسعه مسیر برق گیلان بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های پلیمر آریا ساسول، تولیدات پتروشیمی قائد بصیر و پتروشیمی غدیر بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.