1401/04/13

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

بازگشایی نماد شرکت‌های استانی سهام عدالت

بازگشایی نماد شرکت‌های استانی سهام عدالت

بازگشایی نماد شرکت‌های استانی سهام عدالت

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز نماد شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت از اوایل اسفندماه متوقف‌شده و خبری از بازگشایی این نمادها نیست. البته برخی نمادها ازجمله “وسلرستا” قبل از این تاریخ متوقف بوده است.

اکبر حیدری سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: مطابق مصوبه شورای عالی بورس، بازگشایی نماد شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت منوط به انجام ترتیباتی است و تا زمان اصلاح مصوبه آزادسازی سهام عدالت توسط شورای عالی بورس و برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت، نماد این شرکت‌ها متوقف خواهد ماند.

وی افزود: در جلسه 9 اسفندماه 1400 شورای عالی بورس، تصویب شد که بازگشایی نماد معاملاتی کلیه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت پس از ارائه مدل پیشنهادی جهت بازبینی آیین‌نامه اجرایی آزادسازی سهام عدالت در شورا، تصویب و ابلاغ آن توسط سازمان بورس و اوراق بهادار انجام پذیرد.‌

حیدری تصریح کرد: مصوبه دیگر شورای عالی بورس تاکید کرده بود حداکثر تا پایان اسفندماه 1400 اصلاح آیین‌نامه انجام شود که فعلاً این اتفاق رخ نداده است.

وی در پایان گفت: بررسی موضوع در کارگروه ویژه برای اصلاح آیین‌نامه ادامه دارد و امیدواریم بعد از جمع‌بندی مباحث و ارسال آن به شورا و تصویب آیین‌نامه جدید در شورای عالی بورس، شاهد بازگشایی نماد شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت باشیم.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *