۱۷ اسفند ۱۳۹۹

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

بازدهی ۳۸ درصدی «آریا» در چند هفته اخیر معاملاتی / «آریا» امروز هم مثبت معامله شد

بازدهی ۳۸ درصدی «آریا» در چند هفته اخیر معاملاتی / «آریا» امروز هم مثبت معامله شد

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصادآنلاین سارا محسنی؛ شرکت پلیمر آریا ساسول با نماد «آریا» معامله می‌شود و عرضه اولیه آن در هفتم خردادماه سال جاری صورت گرفت. شرکت پلیمر آریا ساسول با پنح درصد مثبت و در قیمت 18 هزار و 700 تومان، معاملات خود را به پایان رساند. باوجود اینکه «آریا» پس از چندین روز مثبت، در سه روز معاملاتی قبل با بازدهی منفی همراه بوده، اما این نماد در روز جاری به روند مثبت معاملات خود بازگشته است.

«آریا»، امروز با صف خریدی در محدوده قیمتی 18 هزار و 700 تومان مواجه بود. اما این صف خرید، سنگین نبوده و صف خرید سبکی را شکل داد. باوجود اینکه شاخص کل فرابورس در هفته‌های اخیر بازدهی کمی را ثبت کرده است، اما قیمت سهم شرکت پلیمر آریا ساسول از این بازدهی کم پیروی نکرد و قیمت آن هفته‌های معاملاتی گذشته، از 13 هزار تومان به 18 هزار تومان رسیده است و بازدهی 38 درصدی را نصیب سهامداران خود کرده است. قیمت این سهم در روزهای رکوردشکنی شاخص بازار سهام (اواسط مردادماه سال جاری) به بالاترین میزان خود رسید و در محدوده قیمتی 20 هزار تومان معامله شد. 

شرکت پلیمر آریا ساسول در معاملات امروز خود در گروه نمادهای پربیننده فرابورس قرار گرفت. حجم معاملات «آریا» در روز جاری، 5 میلیون سهم بوده است. این در حالی است که میانگین ماهانه حجم معاملات در این نماد، 9 میلیون سهم بوده است. همچنین ارزش معاملات پلیمر آریا ساسول در حدود 989 میلیارد تومان به ثبت رسیده است.

شرکت پلیمر آریا ساسول، 30 هزار معامله را در روز جاری معاملاتی خود ثبت کرد. میزان خرید اشخاص حقیقی در نماد «آریا»، 4 میلیون سهم و میزان خرید اشخاص حقوقی، یک میلیون سهم بوده است. همچنین اشخاص حقیقی، 4 میلیون سهم (91 درصد) را به فروش رساندند.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code