1402/03/11

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

بازدهی بورس در بلندمدت بیشتر از سایر بازارهاست

بازدهی بورس در بلندمدت بیشتر از سایر بازارهاست

بازدهی بورس در بلندمدت بیشتر از سایر بازارهاست

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از فارس، رضا عیوض‌لو در برنامه روز نو رادیو اقتصاد، گفت: بازار سرمایه طی دو سال گذشته نسبت به بازارهای دیگر عقب‌ماندگی پیدا کرد و در حال حاضر درصدد جبران این عقب‌ماندگی است. از طرفی دیگر، شاهد افزایش سودآوری شرکت‌های بورسی و فرابورسی هستیم که به مدد افزایش قیمت محصولات آن‌ها و تورم به وجود آمده است. در نتیجه درآمد شرکت‌ها و سود آنها را افزایش داده است.

معاون نظارت بر بورس‌های سازمان بورس با بیان اینکه در حال حاضر شاهد شرایط باثبات در بورس هستیم، گفت: افزایش‌هایی که در سه ماه اخیر در بازار سرمایه شاهد هستیم، از دید تولیدکنندگان اتفاق خوبی است که می‌توانند با هدایت منابع به سمت صندوق‌های سرمایه‌گذاری و انجام سرمایه‌گذاری غیرمستقیم از نوسانات در امان بمانند و اگر بخواهیم توصیه‌ای به سرمایه‌گذاران داشته باشیم، این است که برای مدیریت ریسک سرمایه‌گذاری اگر حرفه‌ای نیستند، حتماً از صندوق‌های سرمایه‌گذاری وارد شوند و در بازار سرمایه‌گذاری کنند.

عیوض‌لو این را هم گفت: افراد غیرحرفه‌ای تا حد امکان از سرمایه‌گذاری مستقیم و خرید و فروش شرکت‌ها پرهیز کنند، چون ممکن است دچار آسیب‌هایی از محل نوسانات بازار شوند.

عضو هیات مدیره سازمان بورس در مورد شرایط تورمی و نگرانی مردم از سرمایه‌گذاری در بورس گفت: من متوجه نگرانی مردم هستم، اما تجربه نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت در بورس ما را نسبت به تورم مصون می‌کند و این بازار مامنی برای حفظ نوسانات تورمی است. البته باید سرمایه‌گذاری در بورس با مطالعه و به شکل سرمایه‌گذاری غیرمستقیم انجام شود و شرکت‌ها می‌توانند به افزایش تامین مالی بنگاه‌های خود از بازار سرمایه اقدام کنند.

عیوض‌لو گفت: شرکت‌های بورسی و فرابورسی می‌توانند از جریان نقدینگی موجود در بازار استفاده کنند و این منابع را برای تامین سرمایه در گردش و یا اجرای طرح‌های در دست اجرا به کار گیرند و ما پیشنهاد می‌دهیم صاحبان کسب و کار و شرکت‌ها از منابع موجود بازار سرمایه استفاده کنند که اثر این سرمایه‌گذاری‌ها طی پنج تا 10 سال آینده در اقتصاد مشاهده خواهد شد.

مرجع: پایگاه خبری بازار سرمایه

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *