23 اردیبهشت 1400

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

بازار طلا و دلار چشم انتظار مذاکرات وین

در معاملات امروز بازار طلا و دلار با افزایش همراه است.قیمت ارز که از روزهای قبل وارد مسیر نزولی شده صبح امروز در بازار متشکل و صرافی‌های بانکی با افزایش همراه شد.

بازار طلا و دلار چشم انتظار مذاکرات وین

به گزارش سایت طلا ،در جریان بازار طلای امروز اونس با یک روند افزایشی، ۱۷۸۰ دلار رسید.

امروز ( 7 اردیبهشت 1400) در ساعت 14 قیمت هر قطعه سکه طرح جدید به 10 میلیون و 75هزار تومان رسید، نیم سکه 5 میلیون و 550 هزار تومان، ربع سکه 3 میلیون و 600 هزار تومان و سکه یک گرمی 1 میلیون و 950هزار تومان است.

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به یک هزار و 780 دلار رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون تومان معامله می‌شود.

بازار طلا

سیر نزولی قیمت‌ها در بازار ارز از هفته‌های گذشته آغاز شده و درحالی همچنان ادامه دارد که باردیگر چشم بازاری‌ها به مذاکرات دوخته شده و هر خبری از مذاکرات بیرون بیاید مستقیماً در این بازار اثر می گذارد.

خوش‌بینی‌ها به دور جدید مذاکرات هسته ای موجب شده تا بازار طلا و ارز شاهد ریزش قیمت‌ها باشند؛ جو روانی حاکم در بازار موجب شد تا قیمت دلار توان مقاومت در کانال 24 هزار تومان را از دست بدهد،دلار چند روزی است که در کانال 23 هزار تومان درجا می زند.

تغییر کانال در بازار سکه نیز تا حدودی مشاهده می شود؛ دیروز برای ساعتی قیمت سکه از کانال 10 میلیون تومان به 9 میلیون تومان بازگشت ولی خیلی روی این کانال دوام نیاورد و بازهم به کانال 10 میلیونی برگشت.

گفت‌وگو با تعدادی از صراف‌های خیابان فردوسی بیانگر آن است که باوجود تعطیلی بازار به دلیل محدودیت‌های کرونایی ولی بازهم با کاهش قیمت‌ها، بر تعداد فروشنده ها در بازار افزوده شده و خریداری برای ارز در روزهای اخیر وجود نداشته است.

صراف‌ها می گویند: بازار شُل است و تا مشخص شدن تکلیف مذاکرات احتمالاً همین روند را طی خواهد کرد البته اگر صرافی‌های بانکی و بازار متشکل اجازه دهند!

گلایه اصلی صراف‌ها از قیمت‌هایی است که همزمان با روزهای ریزشی بازار از سوی صرافی‌های بانکی و بازار متشکل اعلام می شود؛ آنها می گویند امروز قیمت دلار می توانست با توجه به اخبار موجود و جو روانی حاکم در بازار 23 هزار تومان شود ولی قیمت هایی که در آغاز معاملات از سوی بازار متشکل اعلام شد،‌ مانع ریزش بیشتر قیمت‌ها شد؛ دلار هم اکنون بین 23 هزار و 600 تومان تا 23 هزار و 700 تومان در نوسان است.

قیمت دلار

قیمت دلار عمده در بازار متشکل ارزی صبح سه‌شنبه ابتدا 23 هزار و 172 تومان ثبت شد و در نیمه روز به 23 هزار و 99 تومان رسید. قیمت دلار خرده فروشی (سنا) نیز در صبح روز 23 هزار و 403 تومان اعلام شد و در نیمه روز 23 هزار و 330 تومان ثبت شد.

قیمت یورو در بازار متشکل امروز ابتدا 27 هزار و 700 تومان ثبت شد سپس در نیمه روز با افزایش 91 تومانی به قیمت 27 هزار و 791 تومان رسید. قیمت یورو سنا نیز ابتدا 27 هزار و 977 تومان اعلام شد و در نیمه روز 28 هزار و 69 تومان ثبت شد.

صراف‌ها و فعالان بازار تأکید دارند: در روزهایی که بازار ریزشی است، چشم‌ها به قیمت‌هایی دوخته می شود که از بازار متشکل و صرافی های بانکی بیرون می آید، و اگر این قیمت‌ها برخلاف جهت بازار در ساعات پایانی روز قبل باشد،‌ به بازار سیگنال داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code