1401/09/17

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

انتظار بازار طلای جهانی پشت چراغ قرمز نرخ بهره

انتظار بازار طلای جهانی پشت چراغ قرمز نرخ بهره

انتظار بازار طلای جهانی پشت چراغ قرمز نرخ بهره

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از سایت ارزی (Arzee)

به گزارش سایت ارزی (Arzee)، قیمت طلا امروز چهارشنبه نزدیک به پایین‌ترین سطح اخیر خود باقی ماند زیرا سرمایه‌گذاران برای احتمال افزایش مجدد نرخ بهره از سوی فدرال رزرو آمریکا در تلاش برای مهار تورم فزاینده آماده می‌شوند.

بهای هر اونس طلا تا ساعت 7 و 18 دقیقه صبح به وقت شرقی با 0.8 درصد افزایش به 1665 دلار و 70 سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آتی آمریکا با 0.05 درصد افزایش به 1666 دلار و 70 سنت رسید. قیمت طلا به پایین‌ترین سطح آن در بیش از دو سال اخیر در هفته گذشته رسید.

شاخص دلار ثابت بود و در اوایل این ماه نزدیک به بالاترین حد خود در 20 سال گذشته بود. دلار ثابت‌تر، شمش را برای سایر دارندگان ارز گران‌تر می‌کند.

جلسه سیاست دو روزه فدرال رزرو روز چهارشنبه به پایان می‌رسد و معامله‌گران آتی نرخ با احتمال 81 درصد افزایش 75 واحد پایه و احتمال 19 درصد افزایش 100 واحدی قیمت‌گذاری می‌کنند.

نرخ بهره بالاتر هزینه فرصت نگهداری شمش‌های غیر بازده و دلار را افزایش می‌دهد. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، روز سه‌شنبه گفت: بانک مرکزی اروپا ممکن است به منظور کاهش تقاضا و مبارزه با تورم بالای غیرقابل قبول، نرخ‌های بهره را تا حدی افزایش دهد که رشد اقتصادی را محدود کند.

داده‌های گمرک سوئیس در روز سه شنبه نشان داد صادرات طلا سوئیس به چین در ماه آگوست از بالاترین حد 5 و نیم ساله جولای کاهش یافت، در حالی که صادرات به ترکیه به بالاترین میزان خود از ژوئن 2013 رسید.

بر اساس گزارش رویترز، دارایی‌های اس‌پی‌دی‌آر گلد تراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، از 957.95 تن در روز دوشنبه، 0.48 درصد کاهش یافت و به 953.32 تن در روز سه شنبه رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 0.3 درصد کاهش به 19.26 دلار رسید، پلاتین 0.2 درصد افزایش یافت و به 924.1 دلار رسید و پالادیوم 0.9 درصد کاهش یافت و به 2149 دلار و یک سنت رسید.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *