1402/03/19

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

“انتخاب” یکشنبه عرضه اولیه می‌شود/ حداکثر نقدینگی مورد نیاز ۵۷۰ هزار تومان

“انتخاب” یکشنبه عرضه اولیه می‌شود/ حداکثر نقدینگی مورد نیاز ۵۷۰ هزار تومان

“انتخاب” یکشنبه عرضه اولیه می‌شود/ حداکثر نقدینگی مورد نیاز ۵۷۰ هزار تومان

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، پذیرش سهام شرکت گروه صنعتی انتخاب الکترونیک آرمان (سهامی عام) در 21 دی ماه سال جاری، در بازار اول فرابورس ایران انجام شد و سهام شرکت مذکور توسط سهامدار عمده آن شرکت به روش ترکیبی و طی دو مرحله انجام خواهد شد.

تعداد کل سهام این شرکت 10 میلیارد سهم بوده که از این تعداد، 400 میلیون سهم، معادل 4 درصد از کل سهام قابل عرضه خواهد بود.

در این عرضه اولیه شرکت گروه توسعه سرمایه‌گذاری انتخاب متعهد عرضه بوده و شرکت کارگزاری حافظ، مشاور عرضه، شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان متعهد خرید است و صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی آسمان زاگرس به عنوان بازارگردان ایفای نقش خواهد کرد.

برای گروه نخست سرمایه‌گذار یعنی سرمایه‌گذاران واجد شرایط (صندوق‌های سرمایه‌گذاری) به روش ثبت سفارش، تعداد 250 میلیون سهم معادل 2.5 درصد کل سهام شرکت قابل عرضه بوده و تاریخ سفارش‌گیری و عرضه در روز یکشنبه مورخ 30 بهمن ماه سال جاری تعیین شده است؛ دوره سفارش‌گیری نیز مطابق با پیام ناظر در روز اولیه خواهد بود.

حداکثر تعداد سهام قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی 5 میلیون سهم بوده و قیمت ارزش‌گذاری شده برای آن 23 هزار و 723 ریال است. قیمت مبنا 16 هزار و 667 ریال بوده و دامنه قیمت در ثبت سفارش از مبلغ 14 هزار 334 ریال تا مبلغ 19 هزار ریال است.

برای سرمایه‌گذاران درمرحله دوم یعنی سایر سرمایه گذاران به روش قیمت ثابت، حداقل تعداد 150 میلیون سهم معادل 1.5 درصد از کل سهام شرکت قابل عرضه بوده و تاریخ این عرضه در روز یکشنبه مورخ 30 بهمن سال جاری است.

دوره سفارش‌گیری برای این دسته از سرمایه‌گذاران نیز مطابق با پیام ناظر در روز عرضه اولیه خواهد بود و حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی 300 سهم و به قیمت کشف شده در مرحله است.

جزئیات اطلاعیه عرضه اولیه نماد “انتخاب 1” به شرح ذیل است:

زهرا فعله گری

مرجع: پایگاه خبری بازار سرمایه

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *