تسنیم/ فروش خانه‌های جدید در چهار شهر بزرگ چین در سه هفته اول ماه اوت شدت گرفته و روند افزایش ماه جولای ادامه داشته است.

به گزارش بلومبرگ، اقتصاد چین اولین اقتصاد در جهان بود که از رکود ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا خارج شد. قدرت بخش صنعت و بازار سهام، اطمینان بهتر تجاری و فروش بالای خانه و خودرو باعث شد سرعت رونق اقتصادی در این کشور در ماه اوت بیشتر شود.

فروش خانه‌های جدید در چهار شهر بزرگ چین در سه هفته اول ماه اوت شدت گرفته و روند افزایش ماه جولای ادامه داشته است. فروش خودرو در ماه جاری با خروج از رکود دو ساله، رو به افزایش است.

طبق تحقیقات ماهانه موسسه استاندارد چارترد بر روی 500 شرکت کوچکتر، شرایط کسب و کارهای کوچک در چین در ماه اوت رو به بهبود است. ولی به نظر می رسد این روند بهبودی ثابت مانده است.

شرایط خارجی هم برای چین به تدریج رو به بهبود است. متوسط واردات روزانه از کره جنوبی در 20 روز اول ماه اوت 3.7 درصد کاهش  یافته است که بهتر از کاهش دو رقمی طی سه ماهه دوم سال جاری میلادی بوده است. این بدان معناست که تجارت جهانی به‌تدریج رونق خود را باز می یابد.

 صادرات کره جنوبی شاخص تجارت جهانی است چون شرکت های این کشور از نزدیک با زنجیره های عرضه تولیدات کارخانه‌ای در جهان در ارتباط هستند.

بلومبرگ از ماه جولای برخی از اجزای تحقیقات اقتصادی خود را در مورد چین تغییر داده است. فروش خانه در شهرهای بزرگ، فروش هفتگی خودرو و موجودی فولاد را در نظر گرفته و قیمت سنگ آهن، حساسیت مدیران فروش و ذخایر مربوط به املاک را حذف کرده است.