1402/12/09

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

افزایش قیمت طلا و سکه در بازی بزرگان!/ در معاملات پشت خطی طلا چه می‌گذرد؟

افزایش قیمت طلا و سکه در بازی بزرگان!/ در معاملات پشت خطی طلا چه می‌گذرد؟

افزایش قیمت طلا و سکه در بازی بزرگان!/ در معاملات پشت خطی طلا چه می‌گذرد؟

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت طلا و سکه در حالی هفته نخست مرداد را سپری کرد که بازار به مناسبت سوگواری محرم تعطیل بود. اما در تعطیلی بازار تهران معاملات پشت خطی به قوت خود پابرجا بود و همین موضوع روند قیمت را صعودی کرد.

قیمت طلا و سکه 7 مرداد 1402

معامله‌گران بازار طلا می‌گویند معاملاتی که هفته گذشته صورت گرفته در لفظ است و نقل و انتقال پول و رد و بدل شدن طلا و سکه بعد از بازگشایی بازار در روز دوشنبه 9 مرداد انجام خواهد شد.

برخلاف معامله‌گران بازار ارز که در انتظار روند افزایشی قیمت دلار بعد از بازگشایی بازار تهران هستند، فعالان بازار طلا معتقدند بعد از تعطیلات، روند قیمت تغییر خاصی نخواهد داشت و این معاملات پشت خطی است که ریتم بازار را صعودی کرده است. گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش انس جهانی طلا به قیمت 1953 دلار رسیده و در روند افزایشی، هشت دلار گران شده است.

سکه‌ در کانال بالاتر بسته شد

در آخرین معامله هفته گذشته پنجم مرداد سکه امامی تنها قطعه‌ای بود که کاهش 20 هزار تومانی داشت. سایر قطعات سکه بدون تغییر و با همان ارقام روز چهارشنبه گذشته معامله شدند.

روز پنجشنبه قیمت سکه امامی با رقم 28 میلیون و 180 هزار تومان مبادله شد. سکه بهار با قیمت 25 میلیون و 701 هزار تومان به کار خود پایان داد. نیم‌سکه و ربع سکه به ترتیب با قیمت 15 میلیون و 200 و 10 میلیون و 200 هزار تومانی معامله شدند. سکه گرمی نیز با قیمت 6 میلیون و 150 هزار تومان معامله شد.

افزایش قیمت حباب سکه

در طول معاملات روز پنجشنبه قیمت طلا میان افزایش و کاهش قیمت سرگردان بود و در نهایت با افزایش محدودی به کار خود پایان داد. هر مثقال طلا با رقم 10 میلیون و 108 هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای 18 عیار نیز با قیمت دو میلیون و 332 هزار و 900 تومان معامله شد. همچنین طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و 301 هزار تومان رسید. گفتنی است حباب تمام قطعات سکه نیز افزایش داشت.

 گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *