1402/03/16

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

افزایش ارزش بازار پرتفوی “خبهمن”

افزایش ارزش بازار پرتفوی “خبهمن”

افزایش ارزش بازار پرتفوی “خبهمن”

بورس نیوز:

گروه بهمن در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به اسفندماه سال 1401 مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری خود در این دوره را برابر با 14 هزار و 146 میلیارد تومان به ثبت رساند، سرمایه‌گذاری انجام‌شده از سوی “خبهمن” در اسفندماه مربوط به شرکت‌های فعال در بازار سرمایه و شرکت‌های خارج از بورس بود.

افزایش ارزش بازار پرتفوی

گروه بهمن بیشترین سرمایه‌گذاری خود را در شرکت‌هایی انجام داد که در خارج از بازار سرمایه حضور داشتند، میزان سرمایه‌گذاری در این شرکت‌ها برابر با 9 هزار و 820 میلیارد تومان بود، میزان سرمایه‌گذاری که “خبهمن” در پرتفوی بورسی خود به ثبت رساند برابر با مبلغ 4 هزار و 326 میلیارد تومان بود.

ارزش بازار پرتفوی شرکت‌های بورسی “خبهمن”

گروه بهمن در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به اسفندماه سال جاری در صورت‌وضعیت پرتفوی شرکت‌های «بورسی» ارزش بازار سرمایه‌گذاری‌های خود را بالغ‌بر 16 هزار و 525 میلیارد تومان به ثبت رساند که نسبت به بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌ها رشد 282 درصدی را به همراه داشت، لازم به ذکر است که ارزش بازار “خبهمن” در اسفندماه سال گذشته 10 هزار و 175 میلیارد تومان بود که اکنون با افزایش 62 درصدی همراه است.

ارزش بازار پرتفوی بورسی گروه بهمن در این دوره یک‌ماهه از مبلغ 13 هزار و 810 میلیارد تومان به مبلغ 16 هزار 525 میلیارد تومان رسید که نسبت به ارزش بازار ماه گذشته 9 درصد افزایش را به دنبال داشت.

افزایش ارزش بازار پرتفوی

عمده‌ترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری در پرتفوی بورسی “خبهمن” مربوط به بخش «سرمایه‌گذاری‌ها» 2 هزار و 96 میلیارد تومان بود و برای ششمین ماه متوالی تغییری را به همراه نداشت، پس از آن نیز بیشترین بهای تمام‌شده مربوط به بخش «خودرو و ساخت قطعات» با یک هزار و 804 میلیارد تومان بود.

بیشترین میزان ارزش بازار در صورت‌وضعیت پرتفوی شرکت‌های «بورسی» در اختصاص شرکت «بهمن دیزل» با 9 هزار و 832 میلیارد تومان بود که نسبت به بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری در این شرکت 537 درصد افزایش پیدا کرد، همچنین «سرمایه‌گذاری بهمن» نیز با 2 هزار و 109 میلیارد تومان بیشترین ارزش بازار را پس از بهمن دیزل به خود اختصاص داده بود.

همان‌طور که گفته شد، بیشترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری “خبهمن” در اسفندماه مربوط به شرکت‌های غیر بورسی بود، عمده‌ترین سرمایه‌گذاری در شرکت بهمن موتور با 3 هزار و 904 میلیارد تومان به ثبت رسید. پس از آن نیز بیشترین بهای تمام‌شده مربوط به شرکت «کیا مهستان» با 3 هزار و 778 میلیارد تومان بود.

“خبهمن” با سرمایه ثبت‌شده 13 هزار و 464 میلیارد تومان در اسفندماه 1401 از محل سود سهام محقق شده نزدیک به 277 میلیارد تومان درآمد داشت؛ همچنین از سود سهام واگذار شده، حدود 2 میلیارد تومان سود کسب کرد.

پایان مطلب

مرجع: بورس نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *