25 اردیبهشت 1400

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

ارز ۴۲۰۰ تومانی جفا به تولید و صادرات کشور است

ایران اکونومیست-رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ارز ۴۲۰۰ تومانی جفا به تولید و صادرات کشور است.

ارز ۴۲۰۰ تومانی جفا به تولید و صادرات کشور است

محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در کارگروه تحقق شعار سال جاری با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» اظهار کرد: اولویت‌های استانی و تعیین‌تکلیف طرح‌های نیمه‌تمام و نیمه‌فعال مورد توجه قرار گیرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ابراز داشت: در حال بررسی طرح اصلاح اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هستیم تا بتوانیم جایگاه بخش خصوصی در اقتصاد کشور را ارتقا دهیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی خواستار هم‌افزایی اتاق بازرگانی کرمان با اتاق بازرگانی تهران شد تا کارهای استانی و ملی انطباق پیدا کند و این امر موجب ارتقای برنامه‌ها شود.

پورابراهیمی اضافه کرد: کارگروه حمایت از بازرگانی و صادرات استان کرمان تشکیل شود تا بتوان صادرات محصولات کشاورزی و سایر اقلام را مدیریت کرد و شاهد مشکلات در زمینه تولیدات کشاورزی نباشیم.

وی با انتقاد از اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی تصریح کرد: ارز ۴۲۰۰ تومانی جفا به تولید و صادرات کشور است و بهای تمام شده هر کیلوگرم مرغ با گزارش رسمی وزارت صمت با قیمت آزاد بیش از ۲۲ هزار تومان نیست اما ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌دهیم و قیمت تمام‌شده مرغ دو برابر ارز آزاد است.

پورابراهیمی بیان داشت: تلاش کردیم واگذاری‌های جدید معادن به افراد اهل صورت گیرد، اما گزارش نگران‌کننده‌ای داریم که بعضی‌ها از خلا آیین‌نامه‌ای استفاده کرده‌اند وارد مزایده شده‌اند و دوباره تکرار موارد قبلی را داریم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: مزایده اخیر معادن کرمان را به صلاح استان نمی‌دانیم مگر اینکه تضمین لازم برای عملیات معدنی در استان اخذ کنید تا منجر به عملیات اجرایی شود.

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code