1402/03/14

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

ادامه کاهش قیمت طلا دربازارهای جهانی

ادامه کاهش قیمت طلا دربازارهای جهانی

ادامه کاهش قیمت  طلا  دربازارهای جهانی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از رویترز، اظهارات سخت‌گیرانه مقامات فدرال رزرو و احتمال بالا رفتن مجدد نرخ بهره باعث شده است این فلز گران‌بها دو هفته متوالی کاهش قیمت را تجربه کند.
با توجه به این‌که بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگه‌داری طلا به‌عنوان یک فلز سرمایه غیرسودده را افزایش می‌دهد، تمایل برای خرید آن ازسوی سرمایه‌گذاران پایین می‌آید، این عامل باعث شده است طلا از سطح 2000 دلار پایین‌تر بیاید و ارزش دلار افزایش یابد.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.12 درصد کاهش به 1980 دلار و 77 سنت رسید.

دو هفته کاهش پیاپی قیمت طلا پس‌از افزایش قیمت آن تا یک رکورد جدید صورت گرفت که بیشتر نتیجه تقاضا برای آن به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن به‌دنبال بحران‌های بانکی و احتمال رکود در سال جاری میلادی بود.

ترس از رکود اقتصادی مخصوصاً با افزایش بیشتر نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا از طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن حمایت خواهد کرد.

بازار‌ها 90 درصد احتمال می‌دهند بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را 25 واحد در اجلاس هفته آینده افزایش دهد، این بانک اعلام کرده روند افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن متوقف خواهد شد، اما بازار‌ها احتمال یک افزایش 25 واحدی دیگر را در ماه ژوئن می‌دهند.

بسیاری از مقامات فدرال رزرو اعلام کرده‌اند نرخ بهره با توجه به رشد تورم به بالاتر از هدف بانک مرکزی، همچنان افزایش خواهد یافت و بانک‌های مرکزی سایر مناطق دنیا از جمله بانک مرکزی اروپا و استرالیا هم از افزایش دوباره نرخ بهره خبر داده‌اند. هر گونه شرایط سخت‌گیرانه پولی در دنیا بر قیمت طلا فشار می‌آورد.

قیمت نقره امروز با 0.45 درصد کاهش به 25 دلار و 17 سنت رسید و پلاتین با 2.15 درصد کاهش 1102 دلار و 95 سنت معامله می‌شود.

مرجع: شبکه خبر

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *