2024/07/23

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

ادامه ریزش قیمت جهانی طلا / رفت و برگشت انس به کانال ۱۹۰۰ دلاری

ادامه ریزش قیمت جهانی طلا / رفت و برگشت انس به کانال 1900 دلاری

ادامه ریزش قیمت جهانی طلا / رفت و برگشت انس به کانال 1900 دلاری

به گزارش تجارت‌نیوز ، قیمت جهانی طلا تا ظهر امروز در محدوده 1,905 دلار بود اما از دقایقی پیش این سطح را از دست داده و به حدود 1897 دلار رسید. اما بار دیگر با نوسانی افزایشی به قیمت 1,900.16 رسید. در ادامه نیز به 1,904.74 افزایش یافت.

انس امروز با وجود رفت و برگشت به کانال 1900 دلاری، نسبت به روز گذشته تا 0.5 درصد افت را نیز تجربه کرد. در لحظه تنظیم این خبر، طلای جهانی 0.26 از ارزش خود را از دست داده و در یک ماهه اخیر نیز حدود 2.9 درصد از ارزش آن کاسته شده است. اما در بازه 6 ماهه، روند قیمتی طلا صعودی بوده و حدود 4.7 درصد رشد داشته است. همچنین در یک سال اخیر نیز انس، حدود 5.7 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است.

پیش بینی قیمت طلای جهانی

اما پیش‌بینی‌ها از روند بازار جهانی طلا چه می‌گویند؟

تغییر انتظارات در رابطه با اقدامات بعدی فدرال رزرو، این فلز گران‌بها را در هفته گذشته تحت فشار قرار داد و به این ترتیب قیمت XAU/USD به پایین‌ترین سطح خود از ماه مارس به 1907 دلار رسید. همچنین تاکید پاول بر بررسی تاثیر داده‌های کلان در چشم‌انداز اقتصادی و ادامه روند تصمیم‌گیری جلسه به جلسه در تقویت این دیدگاه تاثیر داشته است.

از سوی دیگر نشانه‌هایی در نظرسنجی‌های PMI وجود دارد که نشان می‌دهد شاخص مدیران خرید بخش خصوصی در حوزه فعالیت‌های تجاری با شتاب پایینی در اوایل ماه ژوئن افزایش داشته است.

هفته گذشته فدرال رزرو اعلام داشت که افزایش پله‌ای نرخ بهره متوقف خواهد شد که دلیل آن، تمرکز این نهاد بزرگ مالی روی هدف تورم دو درصدی است. در حال حاضر بازار تنها انتظار یک افزایش نرخ بهره تا پایان سال را دارد در حالی که خود بانک مرکزی ایالات متحده انتظار افزایش دو مرحله‌ای نرخ بهره را تا پایان سال دارد.

انس جهانی طلا پس از شکست محدوده رنج خود از سوی کف مستطیل، تارگت‌های نزولی تا محدوده 1895 را در تیررس خود قرار داده است. بر اساس ترسیم خط رفتار قیمت نزولی، که انس جهانی به خوبی آن را شناخته است، به نظر می‌رسد در صورتی که انس جهانی در عبور از این خط روند نزولی موفق عمل نکند، شانس دستیابی به محدوده یادشده توسط فروشندگان افزایش می‌یابد.

برای اطلاعات بیشتر گزارش پیش بینی قیمت انس جهانی طلا را بخوانید. 

اطلاعات بیشتر را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید