1400/11/09

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

اخبار کاهشی برای بازار ارز / سیگنال‌های مثبت مذاکرات برای قیمت دلار

اخبار کاهشی برای بازار ارز / سیگنال‌های مثبت مذاکرات برای قیمت دلار

اخبار کاهشی برای بازار ارز / ارزی(Arzee.ir)‌های مثبت مذاکرات برای قیمت دلار

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته «اظهارات مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا»، «آغاز شروع نگارش متن توافق» و «تلاش برای حصول توافق در کوتاه‌مدت» سه خبری بود که مدنظر معامله‌گران ارزی قرار گرفت و قیمت دلار را نوسانی کرد.

در نتیجه در روز دوم دور جدید مذاکرات هسته‌ای وین، بازار ارز تهران در وضعیت فشار فروش قرار گرفت. قیمت دلار در بازار روز سه‌شنبه 7 دی ماه در مسیر کاهشی پیش‌بینی شده قرار گرفت. در روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه اخبار منتشر شده تاثیر زیادی در روند کاهشی قیمت دلار داشتند.

براساس گزارش دنیای اقتصاد، انریکه مورا، مذاکره‌کننده ارشد طرفین اروپایی در نشست مطبوعاتی که در روز دوشنبه از بحث دور هشتم مذاکرات درباره موضوعات مورد مناقشه خبر داد. او در ادامه گفت: ما در پی تعهد متقابل ایران و آمریکا و همچنین به دنبال رفع تحریم‌های ایران و محدود کردن برنامه هسته‌ای این کشور هستیم.

نیاز به توافق فوری

او در ادامه به نیاز فوری به توافق با ایران تاکید کرد و گفت: زمان زیادی برای دستیابی به توافق نداریم و موفقیت ما در گرو اتخاذ تصمیمات در تهران و واشنگتن است.

برخی از تحلیلگران بازار ارز بر این باورند که سخنان این مقام ارشد اروپایی تاثیر زیادی بر افزایش فشار فروش در بازار ارز ایران گذاشته و این اخبار توانسته مالکان دلار را در راستای جلوگیری از ضرر ناشی از کاهش قیمت بیشتر در روز‌های آینده به فروش دارایی‌های خود تشویق کند.

علی بهادری‌جهرمی صبح روز سه‌شنبه در دومین نشست خبری خود اظهار کرد: دولت محدودیتی برای تامین ارز ندارد.

جهرمی گفت: شرایط تحریمی کشور مانع آن می‌شود که با شرایط عادی قیاس کرد. اما به نسبت شرایط تحریمی، فروش نفت و بازگشت ارز حاصل از آن در وضعیت قابل قبولی قرار دارد و دولت محدودیتی برای تامین ارز ندارد.

ثبات بازار ارز

بهادری‌جهرمی در آخر با اشاره به ثبات بازار ارز افزود: وضعیت درآمد ارزی کشور مناسب است که شاهد ثبات بازار ارزی هستیم و در همین مدت هم بسیاری از روزها در بازار نیما، عرضه ارز بیش از تقاضا بوده است و با مسیرهایی که دولت در حال طی کردن است پیوسته باید منتظر شنیدن خبرهایی از گشایش بازار ارز بود.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *