تسنیم/ رئیس اتحادیه خواربارفروشان از عدم عرضه روغن جامد در بازار خبر داد و گفت: به احتمال زیاد دلیل این کمبود عرضه، تغییر قیمت است.

صفر فرهمند جم در خصوص کمبود روغن جامد در بازار اظهار داشت: حدود دو هفته است که موجودی این کالا در بازار کاهش یافته و البته توزیع کم شده و به نوعی انجام نمی شود و گرنه اگر موجود باشد، فروشندگان می فروشند.
وی با اشاره به اینکه مدتی است تقاضا افزایش یافته ولی عرضه کم شده است، در خصوص دلیل کمبود عرضه روغن جامد از سوی تولیدکننده گان ،گفت: دلیل کمبود روغن جامد در بازار ممکن است تغییر قیمت و یا کمبود مواد اولیه باشد که البته به احتمال زیاد دلیل آن تغییر قیمت است و باید منتظر بود و دید که چه تغییری خواهد کرد. 

به گزارش تسنیم، مدتی است که روغن جامد در بازار کم و آنچه موجود باشد نیز با قیمتی بیش از نرخ مصوب عرضه می شود. این وضعیت نشانگر احتمال افزایش قیمت این کالا است. 
اگر این افزایش قیمت رخ دهد، گرانی روغن جامد در سال جاری برای دومین بار رخ خواهد داد. زیرا  براساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار در 14 تیر ماه سال جاری مقرر شده است کلیه روغن‌های مایع 12 درصد و کلیه روغن‌های جامد و نیمه جامد 14 درصد افزایش یابد. بنابراین در صورت تغییر قیمت مجدد، این دومین در سه ماه اخیر است.

* هر شانه تخم مرغ 33 هزار تومان
رئیس اتحادیه خواربارفروشان در خصوص قیمت تخم مرغ نیز افزود: امروز قیمت  عمده هر شانه تخم مرغ  به 33 هزار تومن رسید .
به گزارش تسنیم، این روزها گرانی تخم مرغ و فروش آن به بیش از نرخ مصوب که 20 هزار تومان است عرضه و فروخته می شود.