1401/05/20

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

ابلاغ ضوابط پذیرش شرکت‌های دانش بنیان از اقدام خوب سازمان بورس

ابلاغ ضوابط پذیرش شرکت‌های دانش بنیان از اقدام خوب سازمان بورس

ابلاغ ضوابط پذیرش شرکت‌های دانش بنیان از اقدام خوب سازمان بورس

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از بورس نیوز

ابلاغ ضوابط پذیرش شرکت‌های دانش بنیان از اقدام خوب سازمان بورس

بورس نیوز: محمود گودرزی، مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار در خصوص شرکت‌های دانش بنیان اظهار کرد: ما به عنوان بورس تهران در این مسیر پیشقدم شدیم تا در ابتدا بیزنس مدل شرکت‌های دانش بنیان را شناسایی کنیم و بدانیم در چه اکوسیستمی فعالیت می‌کنند و در مرحله دوم با برنامه ریزی‌های انجام شده بتوانیم مقررات موجود را تسهیل کنیم. از دو زاویه این کار را انجام می‌دهیم. یکی از منظر تامین مالی این شرکت‌ها و دیگری پذیرش آن‌ها در بازار سرمایه.

وی افزود: ما پیشنهاد را به سازمان بورس و اوراق بهادار دادیم و یکی از اقدامات خوب سازمان بورس این بود که ضوابط پذیرش شرکت‌های دانش بنیان بخصوص داده محور در حوزه اقتصاد دیجیتال را به بورس و فرابورس ابلاغ کند. قطعا به مرور این اتفاق خواهد افتاد و تابلویی در بورس تهران مخصوص شرکت‌های دانش بنیان راه اندازی می‌شود، زیرا لازم است که در خصوص مقررات این شرکت‌ها بازبینی انجام شود و متناسب با ساختار این شرکت‌ها مقررات آن‌ها وضع شود.

گودرزی در این باره ادامه داد: تصمیم گیری با هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار است. ما این پیشنهاد را دادیم و باتوجه به سالی که در آن قرار گرفتیم و حمایت‌هایی که از بخش سیاست گذاری دولت داریم، فکر می‌کنم سازمان بورس این کار را به زودی انجام می‌دهد.

مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار توضیح داد: کمیته، چه در حوزه تامین مالی و چه در حوزه پذیرش شرکت‌ها بحث سیاستگذاری را انجام می‌دهد. به تازگی راه اندازی شده و یکی از وظایف آن بررسی اکوسیستم این شرکت هاست که در آن کار می‌کنند و زمینه را برای تامین مالی و احیانا پذیرش شرکت‌ها فراهم می‌کند.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *