2024/07/23

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

«آسمان» عضو جدید کارگزاری‌های فرابورسی

«آسمان» عضو جدید کارگزاری‌های فرابورسی

«آسمان» عضو جدید کارگزاری‌های فرابورسی

 

شرکت کارگزاری اوراق بهادار آسمان پس از اخذ مجوز فعالیت از سازمان بورس، در ماه جاری به صورت رسمی به عضویت فرابورس ایران درآمد و بدین ترتیب تعداد کارگزاری‌های فرابورسی به عدد 111 رسید.

 

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، در مراسم گرامیداشت عضویت کارگزاری آسمان در فرابورس ایران، مهدی فریور مدیرعامل کارگزاری اوراق بهادار آسمان با اشاره به گشایش‌های اخیر سازمان بورس در خصوص اعطای مجوز برای تاسیس شرکت‌های کارگزاری گفت: با این تصمیم نسل جدیدی از شرکت‌های تازه‌نفس در حال ورود به عرصه فعالیت هستند.

 

به گفته وی شرکت کارگزاری آسمان از جمله شرکت‌های جدیدی است که در فرایند بررسی مدارک سازمان بورس، موافقت اصولی خود را اخذ کرده است.

 

فریور با اشاره به اینکه تاسیس شرکت کارگزاری آسمان در شهریور 1401 انجام شد، گفت: در خرداد 1402 نیز مجوز فعالیت را دریافت کردیم و امروز به عضویت فرابورس ایران درآمدیم.

 

وی با پیش‌بینی آغاز فعالیت کارگزاری آسمان از تیرماه 1402 سال جاری، اشاره کرد: برنامه‌های کوتاه‌مدت تیم اجرایی آسمان ورود به بازار سرمایه و ارائه خدمات پایه‌ای است. برای افق میان‌مدت نیز توسعه سامانه‌های دیجیتال برای ارائه خدمات جدید به جامعه سرمایه‌گذاران بازار سرمایه در دست بررسی قرار دارد.

 

گفتنی است پیش ازاین کارگزاری هامرز در اردیبهشت‌ماه به عنوان صد و دهمین کارگزار به عضویت فرابورس درآمد و بدین ترتیب پس از 12 سال عدم صدور مجوز کارگزاری و با رفع انحصار در این صنعت شاهد ورود کارگزاری‌های جدید به بازار سرمایه هستیم.

مرجع: فرابورس ایران

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید