1402/03/19

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت طلا و سکه/ سکه یک روزه ۱.۵ میلیون تومان ارزان شد!

پیش بینی قیمت طلا و سکه/ سکه یک روزه ۱.۵ میلیون تومان ارزان شد!

پیش بینی قیمت طلا و سکه/ سکه یک روزه 1.5 میلیون تومان ارزان شد!

به گزارش تجارت‌نیوز ، امروز روند نزولی بر قیمت طلا و سکه حاکم شد. کاهش قیمت هزار و 400 تومانی دلار، بازار طلا و ارز را با خود همراه کرد. قیمت سکه به کانال 33 میلیون تومانی برگشت و نسبت به دیروز بیش از یک میلیون و 500 هزار تومان افت قیمت داشت. معامله‌گران فعلا تنها بازیگر بازار طلا و سکه را دلار می‌دانند.

قیمت سکه و حباب آن 12 اردیبهشت 1402

امروز معامله‌گران از کسادی تقاضای خرد در بازار می‌گفتند. به اعتقاد آنها چپ فعالان این بازار پر است و نیازی به مبادلات جزئی ندارند. پیش از این نیز برخی فعالان بازار ارز به نرخ‌دهی معامله‌گران بازار طلا به دلار اشاره کرده بودند. این عده می‌گفتند برخی بازیگران بزرگ بازار طلا و سکه، دلار را به هر قیمتی می‌خرند تا بازار ارز از رکود خارج شود و متعاقب آن بازار طلا و سکه نیز جان دوباره بگیرد.

افت تقاضا در بازار طلا و سکه

در همین راستا ابراهیم محمدولی رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران با تاکید بر تاثیر مستقیم قیمت دلار بر بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: «روند معاملات حکایت از این موضوع دارد که با وجود پایان ماه رمضان، تقاضای چشمگیری برای خرید طلا و سکه نداریم. این در حالی است که با افزایش قیمت طلا و سکه، تقاضای مردم چندان به چشم نمی‌آید و نمی‌تواند در روند بازار تاثیرگذار باشد.»

وی همچنین در پاسخ به اینکه آیا دریافت مالیات بر عایدی بر روند قیمت طلا و سکه تاثیر می‌گذارد افزود: «بازار فلز زرد با دو مولفه اصلی خود راهبری می‌شود و به نظر نمی‌رسد این مالیات تاثیری بر بازار داشته باشد.»

محمدولی با اشاره به قیمت انس جهانی طلا و تاثیر آن بر بازار داخلی طلا خاطرنشان کرد: « انس جهانی طلا فعلا باثبات است و نوسان محدودی داشته است. بنابراین تغییر قیمت جهانی طلا قابل توجه نیست و فعلا پرش‌های قیمت دلار اثر قیمت طلای جهانی بر دلار را خنثی کرده است.»

این کارشناس بازار هر گونه پیش‌بینی قیمت طلا و سکه را متعاقب تغییرات در قیمت دلار عنوان کرد.

کاهش قیمت در تمام قطعات سکه

امروز قیمت دلار به خط و نشان فرزین برای خریداران بازار ارز جواب داد و متعاقب آن قیمت در بازار فلز زرد ریزش داشت. گفتنی است انس جهانی طلا نیز فعلا در همان محدوده 1987 دلاری نوسان دارد و نتوانسته قله 2000 دلاری را فتح کند.

امروز 12 اردیبهشت 1402، قیمت سکه امامی نزدیک به یک میلیون و 500 هزار تومان کاهش داشت. این قطعه با قیمت 33 میلیون و 801 هزار تومان معامله شد. همچنین قیمت سکه بهار آزادی با کاهش یک میلیون تومانی به کانال 29 میلیونی برگشت. و به قیمت 29 میلیون و 795 هزار تومان مبادله شد.

نیم سکه ، امروز 350 هزار تومان کاهش داشت و با قیمت 19 میلیون و 400 هزار تومان، معامله شد. ربع سکه ، با کاهش 250 هزار تومانی به قیمت 12 میلیون و 500 هزار تومان رسید. سکه گرمی نیز 200 هزار تومان ارزان شد و با قیمت هفت میلیون و 600 هزار تومان معامله شد.

امروز حباب سکه‌ با روند کاهشی باز شد. حباب سکه امامی و بهار هر کدام بیش از 600 هزار تومان ریخت .

امروز همچنین قیمت طلا با روند کاهشی باز شد. هر مثقال طلا که دیروز تا کانال 12 میلیون تومانی نیز ورود کرد، در لحظه نگارش این گزارش با قیمت 11 میلیون و 784 هزار تومان معامله شد و کاهشی در حدود 180 هزار تومان داشت. هر گرم طلای 18 عیار نیز نزدیک به 30 هزار تومان کاهش داشت و با قیمت دو میلیون و 720 هزار تومان مبادله شد.

قیمت طلای دست دوم هم دو میلیون و 682 هزار تومان شد و 28 هزار تومان کاهش قیمت داشت.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار ارز و طلا بخوانید.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *