1401/02/27

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت طلا بعد از ماه رمضان

پیش بینی قیمت طلا بعد از ماه رمضان

پیش بینی قیمت طلا بعد از ماه رمضان

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از اقتصاد آنلاین

اقتصاد آنلاین – پانیذ رحیمی؛ در شرایطی که بازار دلار آزاد ثبات را تجربه می‌کند، قیمت انواع سکه در بازار طلا و سکه تحت تاثیر کاهش نرخ اونس جهانی که در اولین روز معاملاتی خود معادل 1862 دلار و 26 سنت ثبت شده، اندکی کاهش یافته. این در حالی است که قیمت سکه امامی 30 هزار تومان افزایش داشته است.

به این ترتیب سکه امامی در این ساعت از معاملات، 13میلیون و 160 هزار تومان است. این سکه روز گذشته با قیمت 13میلیون و 124 هزارتومان معامله می‌شد که افزایش قیمتی در حدود 30 هزار تومان را نشان می‌دهد.

نیم سکه نیز با قیمت 7 میلیون و 295 هزارتومان معامله می‌شود. آخرین قیمت معاملاتی نیم سکه در روز گذشته، 7میلیون و 305 هزارتومان بود که با 10 هزار تومان کاهش قیمت روبرو بوده است.

همچنین ربع سکه 4میلیون و 302 هزارتومان قیمت خورده است که نسبت به قیمت روز معاملاتی گذشته معادل 4 میلیون و 308 هزار تومان، کاهش قیمت اندکی داشته است.

هر سکه یک گرمی نیز با قیمت 2 میلیون و 652 هزارتومان معامله می‌شود که نسبت به قیمت آن در روز گذشته معادل 2 میلیون و 655 هزار تومان کاهش قیمت اندکی داشته است.

حباب سکه چقدر است؟

در این لحظه از معاملات حباب سکه نسبت به صبح امروز بزرگتر شده؛ به این ترتیب هر سکه امامی 794 هزارتومان، نیم سکه، یک میلیون و 113 هزارتومان، ربع سکه، یک میلیون 208 هزار تومان و هر سکه یک گرمی، یک میلیون و 128 هزار تومان حباب دارد.

در همین رابطه اشرفی، کارشناس بازار در گفتگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین پیرامون فاکتورهای موثر در تعیین نرخ دلار گفت: قیمت طلا وابسته به دو فاکتور قیمت اونس جهانی و دلار است. قیمت جهانی طلا طی دو هفته اخیر با کاهش روبرو بوده است. همچنین در دو ماه اخیر، تحولات روسیه و اوکراین و همچنین ارزش نرخ بهره بانکی آمریکا بر نرخ دلار تاثیرگذار بودند و سبب افزایش قیمت این اسکناس شدند. همزمان با بالا گرفتن تنش‌ها میان روسیه و اوکراین روند اونس جهانی افزایشی و همزمان با از سر گیری روند مذاکرات و افزایش امیدواری‌ها نسبت به پایان جنگ، بازار جهانی سیر نزولی پیدا می‌کرد.

وی در اینباره افزود: هرچند که طی چند روز اخیر در بازار ارز ثبات حاکم بود اما به‌طور کلی شاهد افزایش قیمت دلار در بازار آزاد بوده‌ایم. همچنین تا روز شنبه به دلیل تعطیلی بازارهای اطراف به مناسبت عید فطر تعطیل نوسانات زیادی را در قیمت دلار نخواهیم داشت. در مجموع می‌توان گفت نرخ سکه برای بعد از ماه رمضان و تعطیلات وابسته به نرخ دلار و اخبار سیاسی پیرامون مذاکرات وین خواهد بود. پیش بینی می‌شود روند بازار به روال طبیعی خود بازگردد و نوساناتی را وابسته به اخبار مثبت یا منفی مذاکرات خواهد داشت.

این کارشناس اقتصادی در پایان اشاره کرد: در چند وقت اخیر آزادسازی‌های منابع ارزی و اخبار سیاسی بر نوسانات بازار تاثیر می‌گذاشتند. درصورتیکه روند مذاکرات وین مثبت باشد شاهد کاهشی شدن قیمت‌ها و در صورت انتشار اخبار منفی از برجام، افزایش قیمت دلار و به‌دنبال آن انواع سکه را شاهد خواهیم بود.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *