1402/03/16

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

قیمت دلار صرافی ملی امروز ۲ اسفند ۱۴۰۱

قیمت دلار صرافی ملی امروز ۲ اسفند ۱۴۰۱

قیمت دلار صرافی ملی امروز 2 اسفند 1401

به گزارش تجارت‌نیوز ، امروز قیمت فروش دلار آمریکا در صرافی بانک ملی ایران 45,207 (چهل و پنج هزار دویست و هفت تومان) اعلام شده است.

براین اساس قیمت خرید دلار آمریکا 44,760 (چهل و چهار هزار و هفتصد و شصت تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا 45,207 (چهل و پنج هزار دویست و هفت تومان) اعلام شد.

همچنین قیمت خرید یورو 47,755 (چهل و هفت هزار و هفتصد و پنجاه و پنج تومان) و قیمت فروش یورو 48,232 (چهل و هشت هزار و دویست و سی و دو تومان) است.

بخریم یا بفروشیم؟

در بازار دو دیدگاه وجود دارد؛ قیمت‌ها به سقف رسیده و باید فروخت؛ اما از سوی دیگر معامله‌گران معتقدند باید خرید و این تورم سال‌ آینده است که روند قیمتی دلار را در کانال‌های جدید قرار می‌دهد.

تحلیلگران بازارهای مالی از ابتدای سال‌ جاری درباره روند فعلی هشدار داده بودند. آنها می‌گفتند فنر دلار در دستان دولت فشرده شده است.

به نظر می‌رسد اکنون فنر دلار رها شده و این اسکناس آمریکایی در حال تطبیق خود با شرایط اقتصادی و تنگناهای ارزی کشور است.

قرار بود در روزهای پایانی هفته گذشته مرکز مبادله ارز و طلا راه‌اندازی شود. اما خلف وعده فرزین برای سومین بار رخ داد و حالا هم گفته می‌شود راه‌اندازی سامانه ناخدا به روز سه‌شنبه موکول شده است. معامله‌گران معتقدند این مرکز قرار است جایگزین بازار ارز آزاد شود.

حال سوال اینجاست که اگر مرکز مبادله می‌خواهد جای بازار را بگیرد آیا می‌تواند نیازها را به میزانی که متقاضیان انتظار دارند پوشش دهد یا نه؟ اگر پاسخ نه باشد تکلیف نیازهای جامانده از مرکز مبادله چه می‌شود؟ آن‌ها منتظرند امروز دوشنبه که طبق وعده جدید، قرار است مرکز مبادله جا بیفتد، پاسخشان را دریافت کنند.

امروز اولین روز اسفند، قیمت دلار در بازار معاملات آزاد به پله 9 کانال 40 هزار تومانی ورود کرد. معاملات فردایی این اسکناس نیز در کانال جدید قرار دارد.

درهم امارات 13 هزار و 960 تومان معامله شد و به کانال 14 هزار تومانی نزدیک است. دلار هرات و سلیمانیه نیز با اختلافی اندک معامله می‌شوند. هرات 49 هزار و 550 تومان و سلیمانیه 49 هزار و 310 تومان معامله شدند. در حال حاضر دلار تهران صدرنشین بازارهای همسایه است.

مرجع: تجارت نیوز

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *