تجارت نیوز/ پس از واریز یارانه معیشتی بنزین در شب گذشته، دولت باید یارانه نقدی را در روز ۲۰ اردیبهشت واریز کند اما واریز مرحله دوم سود سهام عدالت نیز باید تا دو هفته آینده انجام شود.

یارانه واریزی بعدی صد و بیست و سومین مرحله یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی است که ۷۸ میلیون نفر از جمعیت کشور آن را دریافت می‌کنند. این یارانه در ماه‌های گذشته در روز بیستم هر ماه واریز می‌شده و به همین دلیل انتظار می‌رود این یارانه ۱۰ روز دیگر به حساب سرپرستان خانوار واریز شود.

همچنین در این ماه یازدهمین قسط از وام یک میلیون تومانی از یارانه ۲۱ میلیون سرپست خانواری که وام یک میلیون تومانی را دریافت کرده‌اند کسر می‌شود.

واریز یارانه در زمان گفته شده قطعی است اما احتمالا قبل از آن مرحله دوم سود سهام عدالت واریز شود؛ مسئولان وعده واریز این سود را تا پایان ماه رمضان را داده‌اند.

قاعدتا باید این سود تا نهایتا دو هفته بعد واریز شود، این در حالی است که سود سهام سال ۹۷ در اسفند سال ۹۸ واریز شد و انتظارها بر این بود که سود سهام سال ۹۸ نیز در اسفند سال ۹۹ واریز شود. اما سازمان بورس در روزهای پایانی سال گذشته ۵۰ درصد این سود را واریز کرد و حالا سهامداران منتظر دریافت ۵۰ درصد دوم هستند.