1401/03/05

ارزی

اخبار، تحلیل و بررسی اقتصادی و بازار بورس و ارزهای دیجیتال

بانک مرکزی ایران: حداقل تا اردیبهشت از رمز ارز ملی رونمایی نمی‌شود

بانک مرکزی ایران: حداقل تا اردیبهشت از رمز ارز ملی رونمایی نمی‌شود

بانک مرکزی ایران: حداقل تا اردیبهشت از رمز ارز ملی رونمایی نمی‌شود

به گزارش ارزی(Arzee.ir) به نقل از میهن بلاکچین

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی اعلام کرد موضوعات فنی و زیرساخت‌های لازم برای ایجاد رمز ارز ملی نهایی شده است و در سال 1401 به صورت مرحله‌ای و فاز بندی شده راه اندازی خواهد شد. او افزود این طرح حداقل تا اردیبهشت رونمایی نمی‌شود. 

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از سایت ارزی (Arzee) جوان، مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی افزود هنوز خبری از تاریخ دقیق رونمایی رمزارز ملی داده نشده است. البته طبق برنامه زمان بندی شده، طی امسال هم پایلوت محدود و هم اجرای عمومی این طرح شروع خواهد شد.

به گفته این مقام در سال گذشته برخی از زیر ساخت‌های مربوط به رمز ارز ملی فراهم شده بود اما تصویب برخی از مقررات در رابطه با رمز ارز ملی در بهمن 1400 توسط شورای پول و اعتبار، موجب تغییراتی در اقدامات فنی و در پی آن زیر ساخت‌ها شد. در حال حاضر موضوعات فنی، ایجاد زیرساخت‌های لازم، هماهنگی با بانک‌ها و سایر ذینفعان نهایی شده است و پیش بینی می‌شود در زمان نسبتا کوتاهی در سال 1401 به بهره برداری برسد.

محرمیان اذعان داشت مثل همه‌ رمز پول‌های بانک مرکزی، رمز ارز ملی هم به صورت مرحله‌ای و فاز بندی شده راه اندازی می‌شود و در مرحله اول جامعه آماری کوچکی را در بر می‌گیرد و مرحله به مرحله در دسترس عموم مردم قرار خواهد گرفت. در مرحله اول این رمز ارز ملی بیشتر در دسترس افرادی قرار می‌گیرد که مرتبط با این پروژه هستند و در مرحله دوم یک قسمتی از منطقه جغرافیایی را در بر می‌گیرد. همانند عملکردی که چین در این زمینه داشت.

پیش‌تر محرمیان جزییات و اهداف طراحی «رمز ریال» را تشریح کرده بود.

برگرفته از سیگنــال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *